| oanaoana97 a întrebat:

Revin cu o alta intrebare! Ce parere aveti despre facultatea de DREPT de la univ. Titulescu? Cum sunt profii? Este seriozitate la facultatea asta?
Ideea e ca eu mai sunt inscrisa la alta facultate. Ce imi recomandati, sa o fac la zi sau la distanta?

1 răspuns:
| lisenka a răspuns:

Salut Oana! Îți voi spune părerea mea, deși nu sunt trecută nici macar printr-o facultate, sunt clasa a XI-a. Cred că cel mai bine e sa termini facultatea pe care o faci acum și abia după sa te apuci de alta facultate. Din ce aud și din ce vad, e solicitant sa faci două facultăți deodată. Am văzut că se duce lume la Titulescu, însă cred că e mai bine la facultatea de stat. Termina facultatea de o faci acum și dacă nu ți găsești loc de muncă, fa și dreptul (deși e o facultatea așa grea...și mai ajungi și greu in barou). Seara buna!