| maryjane11dd a întrebat:

Buna, sa va povestesc intai ce se intampla, deoarece as dori raspunsuri pompte, care sa ma ajute. Prietenul meu a terminat doar cele 10 clase obligatorii, are diploma de specializare pe profilul pe care a fost, deoarece era la un liceu tehnologic, acum ar vrea sa se inscrie la seral, as vrea sa stiu cat dureaza liceul la seral, care sunt procedurile de inscriere, ps el lucreaza, e de profesie mecanic si are 22 de ani.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La seral mai trebuie sa faca 3 clase, respectiv cl. a XI-XIII).

| Violleta2022 a răspuns:

Durata seralului este de 3 ani si se poate inscrie la liceul unde doreste sa mearga, daca liecul are si clase serale.
Toata informatia este disponibila, la secretariatul liceului.

| maryjane11dd explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns happy