| dolceromania a întrebat:

Buna,sânt o persoana care dacă ați povestesc o întâmplare,nu repet repet.Unu din prieteni mei a fost prin Spania ceva timp,de fiecare dată și e a mia oara îmi povestește aceleași întâmplări care le-a trăit pe acolo,cu toate cai spun mi-ai mai povestit,ai mai zis asta, etc.Nu se oprește și tot povestește.De ce face asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt persoane care pot vorbi non-stop.

Am un coleg in liceu care ar putea vorbi o ora intreaga despre o singura firmitura de paine.

Exemplu: "Wow,uitati-va la aceasta firmitura de paine,are o forma rotunjie cu gauri prin ea,o culoare alba,dar este cam intarita pentru ca a fost despartita de paine,iar acum ca este aici ocupa acest spatiu de un milimetru,daca ai arunca cu ea nu ar ajunge prea departe,dar este usor sa sufli in ea pentru ca este foarte usoara,si datorita legii fizici nu stiu care,cu foarte multa putere,pana si un corp chiar si atomic poate fi lovit cu putere sa ajunga la o distanta asa de mare incat nu ti-ar veni sa iti crezi ochilor,venind vorba de fizica,stiati ca daca ati strivi o firmitura de paine,nu s-ar zdrobi daca este cam mica pentru ca are un corp rezistent daca e prea mica si daca apasati pe ea nu se striveste, pentru ca este intarita si bombata, este ca si cum ai avea armura de titanium pe tine, de asemenea, sitati ca o furnica poate duce de 10 ori greutatea ei, deci ar putea cara chiar si 50 de firmituri daca le-ar putea ridca astfel incat sa nu se imprastie."

Acum am realizat ca tocmai am facut un eseu despre o firmitura de paine, ma voi intoarce la pagina asta daca vreodata am nevoie de un eseu despre asa ceva.

Mentionez sa spun ca acest coleg este si cel mai bun din clasa la note, si de asemenea poate fi considerat un tocilar, doar ca e inalt ca un cocstarc.

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce inseamna inalt ca un cocostarc? laughing

5 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Si pe mine ma enerveaza cand cineva repeta aceeasi chestie la infinit. Am si eu un prieten care face asa, dar repeta doar situatiile in care i s-au facut complimente, a fost laudat sau a fost pus intr-o lumina buna, bineinteles laughing

| anamariarot a răspuns:

Ei na laughing Uite, mie, de exemplu, imi plac baietii foarte inalti si cu siguranta sunt fete care ii prefera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ii place ce vede acolo si ar vrea sa mergi si tu acolo sa il vezi ce face. Este prietenul tau, deci ascultă-l.
Vrea sa iti povesteasca ce e pe acolo.

| anonimus123456789102000 a răspuns:

Ca nu iti cere bani laughing este entuziasmat si el. trebuie sa il intelegi. e prietenul tau pana la urma. atunci cand te-ai immprietenit cu el, ti-ai asumat riscul de a-l asculta laughing