| andrutzic a întrebat:

Saptamana aceeasta am teza la romana si as vrea sa ma pregatesc. Unde gasesc modele de teze la limba romana clasa VI semestrul I? sau dati-mi voi un link

P. S.: Sa fie de anul acesta ca eu am gasit din2007...

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Prietene, dacă ştii toată materia nu ai nevoie de aceste stasuri de
modele. Răspunzi corect în măsura dacă ştii materia sau nu. Şi apoi, de ce crezi că cele de anul trecut vor la fel cu cele de anul acesta? Nu înţeleg această a voastră atîta zbatere pentru aceste modele. Ştii, răspunzi corect, nu ştii, nu răspunzi. Asta e!

| mriuls a răspuns:

Hei,nu exista de anul acesta, de alea din anii trecuti iti trebuie poti sa il descarci pe acela si descarca de aici http://www.didactic.ro/......-6-a/teste

| Nicolae_Gheorghe_1975 a răspuns:

Funda?
http://www.didactic.ro/materiale-didactice/teza-sem-i-clasa-a-via
mie mi la dat la scola si chiar am reusit am luat 10 bafta. dar pune mana si invata si ceva. ca nu merge asa numai cu modele sa iei 10. si sigur o sa va dea un comentariu sau o povestire. mie mi-a dat ovestire d-l goe si peste varfuri de m. eminescu- comentariu bafta din nou

| stefycaty a răspuns:

Eu am dat teza la romana ieri si mi-a dat la literatura: de argumentat ca o povestire este o opera lirica si la gramatica ne-a dat cazuri, moduri, timpuri dar in exercitii diferite.Nu ne-a dat nimic de analizat happy Sper ca te-a ajutat happy