| AlexandraQ0ne a întrebat:

Bună, se da urmatoarea situatie. Prietenul meu a terminat liceul acum 15 ani într-un alt județ decât cel în care stam și diploma a fost deteriorata de copii iar liceul unde a terminat s-a desființat. Trebuie sa se înscrie la seral sau poate primi un duplicat al diplomei sau ceva care sa demonstreze ca a terminat liceul? Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa se inscrie nicaieri ci sa obtina un duplicat al diplomei. Pentru aceasta sa se adreseze la Inspectoratul Scolar din judetul unde a terminat liceul.

| AlexandraQ0ne explică (pentru Ioandelasal):

Oare trebuie sa meargă personal sau ar putea trimite o cerere la Inspectoratul Școlar prin posta/mail?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AlexandraQ0ne):

Va trebui sa mearga personal.