| Anaaaa13 a întrebat:

Bună seara! Am citit undeva și nu știu dacă informația asta este corecta : eu termin liceul pe profil filologie și as vrea sa dau bacul la econimie. Întrebare mea este: dacă dau bacul la economie, oare mai trebuie sa susțin examenul de admitere la Facultatea de Drept din București? Țin sa menționez ca admiterea la aceasta facultate se da decât la econimie și romana

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca trebuie, doar eventual iti mai acopera din materie si de ce sa inveti o alta materie pentru proba a 3-a cand poti da direct economie pe care oricum o inveti pentru admiterE?

| Bondarel99 a răspuns:

Nu are treaba bacul cu admiterea la facultate. Sunt scutiți de examenul de admitere doar olimpicii la economie și romană.