| Mrwazz a întrebat:

Buna seara
Am si eu o intrebare pentru voi. Deci, curand voi termina ciclul liceal si as dori sa ma orientez spre o facultate. Din ce am gasit pana acum, mi-ar placea CHIMIA ALIMENTARA, dar este o problema: eu nu mai fac chimie din clasa a 10-a (si as putea spune ca nici atunci nu am prea facut). Credeti ca as putea face fata facultatii, adica, as putea invatat si recupera din mers, daca nu am puse bazele? As dori si parerea voastra.
Va multumesc pentru timpul acordat.
Dau funda celui mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu ai facut chimie in ciclul superior al liceului (clasele a 11-a si a 12-a) inseamna ca nici cu matematica si fizica nu stai prea bine! Ori, la o facultate de inginerie in domeniul chimiei, ai mare nevoie de ele!

| owlAndreeaIrina a răspuns:

Da. Ai face fata. Spre exemplu stiu pe cineva care a facut un liceu cu profil mate-info, dupa care a mers la arhitectura. Si s-a descurcat. Deci da. Ai putea sa recuperezi si sa faci fata, dar numai daca vrei cu adevarat. Si trebuie sa stii ca va fi greu.