| aryenutzaa a întrebat:

Am si eu o mica intrebare si anume cum analizam o carte?

Răspuns Câştigător
| luby a răspuns:

Daca e vorba de a analiza o carte inainte de a o citi atunci studiezi modul de prezetare si citesti cronicile sau prefata. Daca trebuie sa o analizezi dupa ce ai citit-o analiza se face dupa anumite criterii vezi recenzie carte.

2 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Ii spui partiile componente coperti, cotor, file. Ii analizezi calitatea hartiei scrisul numerotarea paginiilor anul de aparitie, ce te-ai fascina la ea, dc ai dori sa-o ai etc.
Good luck! >big grin

| ioanadanielle a răspuns:

Pai prezinti coperta 1 si 4 si dupa aia interiorul si prefata si restul