| Patraulea19 a întrebat:

Buna seara.Am venit de curand cu avionul iar la controale buletine m-a luat deoparte si m-a pus sa completez o foaie pe care scrie " PERSOANE CAUTATE". Stie cineve la ce foloseste aceasta foaia si de ce?
Nu am antecedente penale de niciun fel.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Servește ca să vadă dacă ești căutat de poliție in România sau în altă parte. Dacă nu ai comis nici o infracțiune nicăeiri, nu ai de ce să îți faci probleme din cauza asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Patraulea î ti este dragă libertatea? Dar fi cinstit, de ce nu i ai intrebat pe cei de acolo care ti au verificat actele de ce trebuie sa completezi foaia cu persoane cautate, ei stiu raspunsul.Din ce țara veneai?

| Sofer a răspuns:

Sa vadă dacă ești cautat. Dacă zici ca ești în regula. Nu îți face griji.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cred ca e chestie de covid, daca ai ajuns in proximitatea unora care apoi sunt testati pozitiv, or sa te caute pentru ca ai stat cateva ore cu ei intr-un spatiu inchis si aer reciclat, asa ca o sa te bage in carantina si o sa iti faca teste

insa asa e mai bine decat sa te bage automat in carantina 2 saptamani orice ar fi, ca esti virusat sau nu

| Patraulea19 explică:

L-am intrebat si mi-a raspuns ca in caz ca trebuie sa primesc vreun act ceva sa stie unde sa fiu gasit. Din Belgia am venit.