| Anonim22341 a întrebat:

Buna seara, as vrea sa-mi raspunda doar cei cu experianta.Imi sunt de ajuns 3 saptamani sa invat pentru admiterea la UMF Iasi, specializarea Nutritie si Dietetica, tinand cont ca este o concurenta destul de mica? Ideea e sa reusesc sa iau peste 5.50-6 la biologie, anul trecut ultima medie fiind 5.33.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa-mi raspunda doar cei cu experienta...e sa reusesc sa iau peste 5.50?"

adică cei cu experiență in a aprecia dacă te duce sau nu capul?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt de ajuns.

| DanielPH a răspuns:

Salut!
Da, pentru un 5 si putin eu zic ca sunt suficiente 3 saptamani. Daca ziceai de medicina generala, 6 luni erau putine.
Ai ceva de invatat, si destul de indetaliat. Dar tine de tine cat de mult iti doresti. Nu invata o ora si gata..stai si tu cu orele. Sacrifica astea 3 saptamani invatand, sa poti sa urmezi ceea ce vrei. Nu te culca pe o ureche, ca se intra cu 5 si putin, cine stie cum stau lucrurile anul asta.
Succes mult!