| UserulAnonim a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce poti deveni in urma terminarii unei facultati de arte in afara de arhitect? As dori si alte optiuni de facultati, eventual mai avantajoase, care sa se axeze tot spre domeniul uman sau artistic.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Designer interior, vestimentar, designer pentru logouri, produse etc.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu prea poti sa faci mare lucru cu o facultate de arte, o sa fii mai apreciat in lumea artei daca ai facultate, insa in rest nimic, daca ai noroc si esti talentat o sa vinzi si o sa te angajeze lumea si fara facultate, daca nu esti poti sa ai si 5 facutlati.
Sunt o gramada, insa depinde ce-ti place sau mai exact la ce ai talent: conservator, actorie, regie si film, chiar jurnalistica... si multe multe altele.