| Tudor2k2 a întrebat:

Buna seara! Daca va exist o noua sesiune de admitere in instituțiile de învățământ MAI(Câmpina, Drăgășani), in perioada Martie Aprilie, credeți ca se va introduce educația civică și legislația MAI?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Omule! Pe langa ca incalci regulile TPU de a nu posta de doua sau mai multe ori aceeasi intrebare mai si intelegi greu! Ti-am raspuns: ia legatura cu CMJ-ul de care apartii! Uite aici o lista: https://bit.ly/3C5FJ2J

| Tudor2k2 explică (pentru Salontanul):

Nu are nicio legătura prima întrebare cu aceasta, și CMJ-ul lucrează cu instituțiile militare(asta pentru cultura Dvs.)IPJ/IJJ-urile, instituțiile care informează candidații cu privire la viitoarele concursuri publică informațiile aceste cu foarte puțin timp înainte. Întrebarea a fost pusă pentru cei care dețin un "pont" sau pentru informațiile provenite din diferite surse.Nu vă mai ofensați degeaba că nu sunteți obligat Dvs. sa ma lămuriti

| Tudor2k2 explică (pentru Tudor2k2):

Acestea*

| Salontanul a răspuns (pentru Tudor2k2):

Stii ce-i interesant? Sa aflu de la admina cand ai modificat intrebarea. "Pentru cultura ta generala" in istoricul ei se vede ca ai modificat intrebarea. Nu-i ciudat ca si Jassmina ti-a raspuns tot pentru M.Ap.N? Vezi de aia n-are ursu' coada! Cand vede unul ca greseste minte ca n-a fost vorba desprea aia. Ar putea sa-ti fie rusine!

| Tudor2k2 explică (pentru Salontanul):

Domnul meu, întrebarea nu este modificată, sunt doua întrebări diferite, am avut nevoie de informații diferite pentru admitere. Utilizatorul Jassmina, la fel ca și dvs. Încurca instituțiile care se ocupa cu recrutarea candidaților pentru diferite ministere.La Câmpina și Drăgășani se afla școala de agenți de poliție respectiv subofiteri jandarmi, care sunt parte din MAI, nu din Ministerul Apărării, documentați-va înainte sa vorbiți aberații pentru că puteți induce alte persoane, mai neinformate decât mine.Rusine nu are de ce sa-mi, sunt doua întrebări diferite, acum ca dvs. aveți o atitudine superficiala și nu sunteți atent la detalii nu ma privește

| Tudor2k2 explică (pentru Salontanul):

O modificare care ar putea sa existe, apare din cauza unei greșeli, unde am mâncat o litera, dar și prima întrebare la care dvs. m-ați lămurit încă exista pe profil, documentați-va mai întâi sa acuzați și sa aveți o atitudine aroganta

| Tudor2k2 explică (pentru Salontanul):

Sunt absolvent al Liceului Militar-Breaza, dacă aveam nevoie de o informație legată de Ministerul Apărării, reușeam sa fac rost de o informație fără sa ma folosesc de TPU

| Salontanul a răspuns (pentru Tudor2k2):

Stii ce? Eu am terminat. nu am ce sa mai discut cu tine. Ai un tupeu demn de o cauza mai buna. Tu esti absolvent de Colegiu Militar (nici denumirea n-o stii). Eu am 27 de ani de armata si sunt pensionar. Nu incurcam institutiile. Pot sa cer Cristinei (admina acestui site) sa-mi trimita un printscreen cu intrebarea initiala dar nu are rost. Probabil ca esti din Sud si cunosc felul acestor oameni! Daca stiai sa te descurci o faceai sunand la IPJ nu intreband pe aici, dar ai schimbat cuvinte din intrebare ca sa nu fii trecut la spam. Asa ca eu consider discutia incheiata. Nu merita sa discut cu un om care inca nu s-a maturizat.
Mai mult, daca esti abslovent de CM erai repartizat la o facultate (scoala) din domeniu, nu intrebai pe aici lucruri care le intreaba un civil.

| Tudor2k2 explică (pentru Salontanul):

Se vede ca nu aveți nicio treaba cu noul sistem, nu esti repartizat obligatoriu, îți alegi unde vrei sa îți continui studiile. 2-am folosit doar localitatea pentru ca nu toată lumea cunoaște aceste licee militare și nu aveam de unde sa știu ca dvs ați fost cadru militar. Oricum încetați sa mai "ajutați persoane"

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim, nu lucram la Ministerul Apararii Nationale si nici la Ministerul Educatiei si Invatamantului.

| Tudor2k2 explică (pentru Violleta2022):

Pai cineva care e in măsura sa răspundăwinking