| GunnBossRO a întrebat:

Buna seara, este posibil sa iti scada nota la purtare pentru ca eu ma mult din banca inainte de ore, fara sa stie dirigintele? Am vorbit cu diriginta de atatea ori sa ma mute, doar ca nu vrea si colega ma deranjeaza in fiecare ore. Am fost amenintat ca mi se scade 3 punte la purtare ( nota 7 ) pentru ca ma mut din banca, desigur profesorul nu spunea nimic. Este posibil?

Răspuns Câştigător
| ionutene17 a răspuns:

Nu, nu este posibil sa iti scada nota la purtare din aceasta cauza. Si cred ca esti boboc sau in gimnaziu de te temi de scaderea notei la purtare =]]]. In fine daca profu/profa este han_____ta este posibil dar nu o sa se ia in considerare la consiliul profesorilor. Eu fac asta des si nu mi-a scazut nota de loc pana acum si fac mai multe rele decat sa ma mut din banca in banca. Stai calm. =]]]

5 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Si daca iti scade nota la purtare, aia e, nu e mare lucru. Doar daca vrei sa dai la academie o sa ai probleme, in rest nu.

| CORE55 a răspuns:

Daca diriginta ti-a zis, e posibil. Incearca sa ii spui mamei/tatalui tau ce iti face colega, si sa ii spuna ei, dirigintei.

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Buna... stai fara griji. Nu se scad puncte la purtare doar pentru ca nu stai in banca. Diriginta doar te sperie, fiindca nu vrea sa-ti formezi anturaje sau sa deranjezi orele

| GeorgeTheMaster a răspuns:

Sigur esti in gimnaziu sau la inceputul liceului...In primul rand, diriga nu are ce sa-ti faca si apropo, cand facea asa eu eram ceva gen : "Ce dracu mai vrea si nebuna asta?"

| GunnBossRO explică:

Va multumesc la toti