| ClaudiuAndreiNiculae a întrebat:

Bună seara, îmi explică cineva, vă rog frumos, din tot sufletul meu, logic, corect și perfect de ce Pământul are o viteză neuniformă de deplasare adică de rotație în jurul axei sale, iar de ce există variații de timp ale unei zi și nu este întotdeauna fixă ziua de 24 de ore și este mai mare sau mai mică de 24 de ore? Să îmi spuneți, vă rog frumos, din tot sufletul meu, dacă am ales corect și perfect categoria! Vă mulțumesc frumos și din tot sufletul meu!

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai învățat să citești ceasul de ai trecut la din astea avansate?

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

„îmi explică cineva, vă rog frumos, din tot sufletul meu, logic, corect și perfect"
Imi place de el ca foloseste aceasta introducere la mai toate intrebarile.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns:

Buna.Iar iti faci temele aici? laughing Da, e categoria corecta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alex Dorinel, tu ești?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Era un papagal care in permanență punea întrebări fără sens.

Răspuns utilizator avertizat