| ClaudiuAndreiNiculae a întrebat:

Bună seara, îmi poate spune și explica cineva, logic, corect și perfect ce este secunda intercalată numită uneori și secundă bisectă ce este, cu ce scop se folosește și de ce se folosește? Adică un exemplu ora 12 și 59 de minute și 60 de secunde. Să îmi spuneți, vă rog frumos, din tot sufletul meu, dacă am ales corect și perfect categoria! Vă mulțumesc frumos și din tot sufletul meu!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stii ce-mi place la tine?
Ai suflet mare, băi băiete!

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns:

Nu e frumos să ignori o intervenție ce te corijează in bine (măcar așa, de bonton dacă nu de altceva):

https://www.tpu.ro/......are-60-de/

ce zici, așa o fi?

| johnnny123 a răspuns:

Tu tot așa te exprimi și când te duci să cumperi o pâine?

"Sărut mâna, vă rog să-mi spuneți dacă am ales corect și perfect magazinul din care să cumpăr pâine, îmi puteți explica și mie corect și perfect cât costă și dacă e proaspătă?"

Răspuns utilizator avertizat