Întrebare recomandată | Anemona2020 a întrebat:

In anul 2013 am terminat liceul și am picat. As dori sa îl dau iar, cum se procedează? As dori niște informații utile de la persoanele care chiar se pricep. Dau fundița.

Răspuns Câştigător
| asperger3 a răspuns:

Ai posibilitatea de recunoaste a anumitor probe, DAR, trebuie sa mergi la secretariat sa intrebi ce acte ai nevoie.
Mie mi-au cerut certificatul de nastere(copie) in rest toate celelalte documentele fiind la ele.

2 răspunsuri:
| Sarrya a răspuns:

Trebuie sa iti iei actele necesare (foaie matricola, certificat de nastere sau casatorie daca este cazul) si eventual sa intrebi la ei la secretariat cand se pot face inscrierile pentru BAC. Apoi ei te vor adauga pe o lista si tu pur si simplu vei merge la examen.

| Donsavas a răspuns:

Mergi personal la secretariat si te informează acolo! Răspunsul nu vine de a gata, trebuie sa depui efort, sa te deplasezi etc