| Luminiţamerkeligjente a întrebat:

Bună seara! Mâine am lucrare şi aş avea nevoie de ajutorul cuiva care se descurcă la logică şi poate să-mi explice diagramele Venn. Eu ştiu toată teoria, însă nu înţeleg cum să fac diagramele, unde haşurez, când pun x-ul etc. Vă rog frumos, fără copy paste-uri de pe alte site-uri.

1 răspuns:
| raresmogha a răspuns:

Https://www.google.ro/......Https?/url

Hasurezi portiunea in care se intalnesc cercurile, sau in cazul imaginii de mai sus, hasurezi portiunea ABCDE ( Portiunea in care se intalnesc toate liniile curbate inchise, pentru ca nu sunt numai cercuri, ci si ovale, etc. )