| SalvatoreLeon a întrebat:

Buna seara oameni buni, am terminat 12 clase dar nu am apucat sa dau examenul de bacalaureat fiindca a trebuit sa plec din tara, asta a fost acum aproape 10 ani... as vrea dupa atata vreme sa ma inscriu insa am o problema cu matematica. Nu m-a pasionat niciodata, nu detin nici o cunostinta nici macar minime, exista sansa sa pot schimba materia cu alta materie? Imi place Romana, Istorie, Biologie, Geografie, Psihologie. In prezent detin informatii din multe domenii, pot schimba profilul sau pot face ceva sa evit matematica?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examenul de bacalaureat se poate sustine, la materiile obligatorii, doar conform profilului terminat.
Daca matematica este obligatorie la profilul terminat atunci nu o poti schimba, doar daca este optionala o poti schimba cu alta materie optionala.

| SalvatoreLeon explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles, este a 2 a oara azi cand ma lamuriti separe ca nu va pricepeti doar pe domeniu de,, Drept,, ci pe toate din cate am auzit am dreptu sa ma inscriu la bac daca am dosar penal (imi stiti cauza) dar nu am dreptul sa aplic in multe domenii ma intreb oare pe ce pot opta. cum o dau ma vad o cauza pierduta nu pot aplica pentru nimic doar cer cazieru curat.
Seara frumoasa happy

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce profil ai terminat?