| Crina1994 a întrebat:

Bună seara! Risc să adresez această întrebare aici în dorinţa de a primi răspunsuri ajutatoare. Am intrat anul acesta la Facultatea de Litere, specializarea română - engleză şi aş dori să aflu mai multe lucruri despre viaţa de facultatea. Adică cum o să fie în primul an, la ce ar trebui să mă astept. Concret ce se face în primul an şi cum aş putea să mă pregătesc inainte. Ofer fundă! Şi aştept răspunsuri. Vă mulţumesc!

6 răspunsuri:
| ziggu a răspuns:

Conteaza unde o sa stai..la camin sau in chirie...

| LucianStroe a răspuns (pentru ziggu):

Ceea ce intrebase n-are nici o legatura cu unde o sa locuiasca.

| ziggu a răspuns (pentru LucianStroe):

"viata de facultate"...iti spune ceva?

| LucianStroe a răspuns (pentru ziggu):

Citez din intrebare:

"Adică cum o să fie în primul an, la ce ar trebui să mă astept. Concret ce se face în primul an şi cum aş putea să mă pregătesc inainte."

| ziggu a răspuns (pentru LucianStroe):

E cam tarziu...du-te si dormi!

| Crina1994 explică (pentru ziggu):

Are dreptate Lucian, ceea ce am intrebat nu are legatura cu locul in care o sa stau, dar pentru orice eventualitate, mentionez ca o sa stau la camin.