| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Bună seara.
Sunt clasa a XII a și dau Bac-ul. În mai puțin de 2 săptămâni.
Aveți ideea ce ar putea sa pice la BAC la lb Romana, profil Real? Știu ca întrebarea asta are putina logica și teoretic ar putea pica orice, dar din câte am auzit nu e chiar asa, gen la real nu va pica niciodată Iluminism și Umanism.
Voi ce credeti? Niște sugestii? Ce se învăț mai în detaliu... Va mulțumesc!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi mizeaza pe poezie(Eminescu), basm sau comedie. Eu inca nu stiu ce sa zic... incearca sa le inveti pe toate

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru anonim_4396):

Eminescu a fost anul trecut și cu Arghezi, eu as miza pe orice in afara de poezii anul acesta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Am auzit si de varianta cu Eminescu pentru ca anul asta se implinesc 130 de ani de la moartea lui. Orice e posibil...

| Directioner99 a răspuns:

Invata mai in detaliu tot, subiectele se trag la sorti nu se aleg.deci poate pica orice

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru Directioner99):

Se trag și nu prea... Am avut in urma cu câțiva ani pe cineva în comisie. Dar la toate biletele cu subiecte exista o singura opera aleasa de ei, doar subiectul 1 și 2 practic sunt alese aleatoriu. Și extragerea se face cu 1-2 zile înainte, deia apar unii cu; iște predicții care ciudat mereu cam ies...

| Gabi1000900 a răspuns:

Ar putea să pice Moara cu noroc. Dar e greu de zis. și eu sunt în aceiași situație. sigur nu va pica Moromeții ->(această opera a picat la olimpici )

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru Gabi1000900):

Am mai auzit la câteva persoane cu aceasta variat, Harap alb...