| InstructorDeIubire a întrebat:

Sunt pe clasa a 9-a mate info si vreau sa mă transfer la filologie tot la liceul in care sunt. Va trebui sa dau ceva competențe? Doresc sa ma transfer din semestrul 2.

2 răspunsuri:
| Anonimcunoscut123 a răspuns:

Heii!
Nu se poate din sem 2.
Transferurile intre profile se fac doar dupa terminarea anului in curs si daca ai media mai mare ca a ultimului din clasa unde vrei sa te muți.
Vei da diferența sau ceva de genul la lb latină

| InstructorDeIubire explică (pentru Anonimcunoscut123):

Eu am vazut ca scrie in Sec. 7 art. 126 ca citez,, elevi de clasa a IX se pot transfera numai dupa primul semestru daca media de admitere este mai mare decât media ultimului intrat la specializarea solicitata"