| alinalin911 a întrebat:

Buna seara.
Tocmai am dat simularea si profesoara a zis ca daca nu luam 5 nu ne va baga in examen.
Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Daca vrea poate. Adica va baga 3 intrebari in fiecare zi din lectia precedenta si de fiecare data cand nu stiti un raspuns va scade un punct. Apoi va da un test, la care luati sa zicem 6, va scade punctele de la ascultare si ramaneti cu 2. Cateva teste si nu intrati in examen. Dar va mai si sperie, macar asa va dati seama ca si scoala conteaza.

| alexs99 a răspuns:

A zis acest lucru numai pentru a va motiva sa invatati, nu o sa se intample.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pai daca nu luati 5 la simulare, la examen nici atat! solutia e sa va puneti pe invatat! profa a zis asa doar ca sa va determine sa invatati, dar nu o sa faca ceea ce a spus!
succeshappy

| Lucy9696 a răspuns:

Eu stiu ca asta se aplica la bac nu si la examenu de admitere. Posibil

| alinalin911 explică:

Am uitat sa mentionez ca sunt in clasa a VIII -a si e vorba de examenul national.