| Suntbaiat123456789 a întrebat:

Bună seara TPU, cum pot să iau note mai mari de 6 la matematică și română deoarece oricât aș învăța și aș face exerciții și probleme la test mă panichez și uit tot ce am învățat? Cum aș putea lua note mai mari la aceste materii?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu toci materia. Că de aia o uiți la stres.

| Frank51 a răspuns:

Este o combinație de creier și muncă. Înainte totuși ar fi bine să te gândești dacă ai nevoie de note mari, sau de fapt vrei să te axezi pe ceva cu adevărat productiv si folositor, materiile din scoală nu produc decât roboței.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiaza.

| Suntbaiat123456789 explică (pentru anonim_4396):

Nu merge chiar așa, dacă te prinde la un examen că copiezi, îți dă lucrarea în mână și te dă afară din sală. Așa că copiatul nu este cea mai bună opțiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bei 5 zile consecutive ceai de sunătoare sau de tei, și Sedatiff pc, astea le poți lua de trei ori pe zi + înainte de a da test mănânci ciocolata amăruie. Fa asta și o sa vezi ca vei fi ok. Consuma nuci braziliene, acestea te vor ajuta sa ai o memorie /concentrație mai buna.

| Endita4689 a răspuns:

Încearcă să nu te mai panichezi, ca să nu uiți ce ai învățat.