| Daniel_George_1997_w08X a întrebat:

Buna seara/ziua TPU!
Sunt clasa a 10-a la profil mecanic si as dori ca pe semestrul 2 sa ma transfer la profil filologie.
Intrebarile mele sunt :
Cu ce medie minima se intra? (sunt la Liceul Dimitre Bolintineanu)
Din ce o sa dau diferente? (am auzit ca din germana, eu nuprea stiu germana, dar engleza stiu aproape la perfectie, imi place foarte mult engleza)
Multumesc pentru raspunsuri.(anticipat)

3 răspunsuri:
| Natty1403 a răspuns:

Se intra cu media ultimului intrat. Când s au făcut transferuri la mine în liceu, s au dat diferente la ce nu au făcut la liceele din care au venit. Au dat la muzica, desen și latină.
Eu am colege noi care vin din licee mecanice și economice.

| Daniel_George_1997_w08X explică (pentru Natty1403):

Si ce o sa fac la muzica si la desen? o sa ma puna sa cant si sa desenez? latina nu stiu.

| Natty1403 a răspuns (pentru Daniel_George_1997_w08X):

Teorie. Învață latina atunci.