| Young27338273 a întrebat:

Buna seara, se zice că primăvara e primul anotimp daca anul nou INCEPE PE 1 IANUARIE SI SE TERMINA PE 31 DEC de ce? (Eu personal cred că nu mai vrea să știe viitoarele generații NIMIC)

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca nici tu nu ai inteles ce ai vrut sa scrii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi? Totul a inceput de mai de demult. Eu, daca scriam intrebarea ta, o scriam altfel. Iti dau numai exemplul cu ce ai scris in paranteza: Eu (fara personal ca normal ca este personal daca esti tu) cred ca nu mai vor (ei vor, el vrea) sa stie (viitoarele generatii) nimic.hee hee

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Pentru că iarna începe pe 1 Decembrie anul anterior. Deci este primul anotimp cu perioada întreaga din an.

Răspuns utilizator avertizat
| IceRope a răspuns:

Deoarece pentru că fiindcă și de altfel, tocmai de aceea și dimpotrivă exact nu înțeleg ce pana mea înseamnă porcăria pe care ai postat-o.

| Scorillo a răspuns:

Tara ne vrea prosti!