| dariushack a întrebat:

Buna,stie cineva cum se realizeaza admiterea la FSEGA Cluj, informatica economica? Daca da sa imi spuna mai detaliat ce si cum.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Salut!
Exista un eseu motivational pe care se primeste calificativul admis/respins. Nu influenteaza media de admitere.
Se iau apoi candidatii care au primit admis la eseul motivational in functie de media generala de la bacalaureat. De asemenea, exista concursuri (primavara-vara) care iti pot mari acea medie.

Deci, faci un eseu motivational, cred ca majoritatea primesc admis pe el. Ce e importanta e media generala la bacalaureat.

Sursa:
https://econ.ubbcluj.ro/......icenta.PDF

| dariushack explică (pentru AC4S4):

Imi poti spune mai mult despre concursurile primavara-vara sau un link? Mersi pentru raspuns!

2 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Acum cativa ani era dosar si scrisoare de intentie. Cel mai sigur, te uiti pe site la ei sau suni.