| mrilnn a întrebat:

Stie cineva daca pentru admiterea la ASE este nevoie de bac la matematica?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Nu ai nevoie de nota obtinuta la proba scrisa de matematica a examenului de bacalaureat!
"In cazul in care exista mai multi candidati cu punctaj egal cu cel al ultimului loc la buget sau la taxa, acestia sunt departajati aplicandu-se, in ordine, urmatoarele criterii:

media anilor de studii din liceu;
nota obtinuta la proba scrisa la limba si literatura romana/materna de la examenul de bacalaureat."
Vezi punctul 10 din "intrebari frecvente": http://www.ase.ro/admitere2018/licenta2018/intrebari.asp

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e nevoie. Am fost la filo si am avut colegi care au dat la ASE in Bucuresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de media generala de la BAC si media din liceu, deci da ai nevoie de media de la mate