| helpme1 a întrebat:

stie cineva un site bun de la care pot sa invat limba germana sau stie cineva cum pot invata limba mai repede adica metode

3 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Pe langa metodele clasice care presupun memorarea unui cat mai mare numar de cuvinte, invatarea la perfectie a regulilor gramaticale si lucrarea multor exercitii de gramatica, nu neglija nici celelalte metode care iti vor face studiul limbii placut si atractiv si te vor ajuta enorm in ceea ce priveste pronuntia si fluenta conversatiei si, de ce nu, iti vor imbogati cultura generala. Citeste carti in limba germana(incepand cu carti simple si scurte si continuand cu romane complexe), asculta muzica cu versuri in limba germana, vizioneaza filme/seriale/documentare fara subtitrare, converseaza cu vorbitori nativi sau cu vorbitori foarte buni de limba germana etc. De asemenea, ai putea opta pentru cursuri de limba (poate chiar cursuri online) sau meditatii. Succes!

| YoannaYoanne22 a răspuns:

Este o aplicatie pentru android se numeste Duolingo. Funda?