| Andreea482002 a întrebat:

Buna. Stiti cand se primesc bursele de merit? In special in Iasi

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Sincer nu stiu. Sunt din Iasi si noi am primit o bursa, nu stiu sigur daca e cea de merit. (am primit-o din cauza mediei si a faptului ca nu aveam absente nemotivate) Nu stiu daca este cea de merit sau nu, insa daca este aceasta fie va cheama la scoala sa v-o dea (cum s-a facut la noi), fie dupa vacanta. Daca nu este cea de care vorbesti tu, atunci nu stiu, cred ca tot dupa vacanta / in timpul vacantei, la urma urmei tot bursa e. Dirigintele / diriginta ta nu stie?

| Andreea482002 explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Diriginta mea nu stie pe ce lume se afla, d-apai cand vin bursele

| rosessunflowersandlillies a răspuns (pentru Andreea482002):

Mda, la fel si la noi cu fostul diriginte... Poti fie sa suni la secretariat, fie sa mai astepti putin si sa vezi ce se intampla. Insa sunt scoli din Iasi la care s-a dat (nu doar la a mea).