| RalucaT05 a întrebat:

Buna, stiti cumva daca in clasa a 12-a media 9/8/7 la purtare afecteaza cu ceva situatia scolara in sensul ca nu te baga profii in bac? Tot imi aud amenintari de genul si vreau sa stiu la ce sa ma astept. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| EGGc a răspuns:

Dacă treci clasa poti da bacul, asta este singura conditie, media la purtare se calculează ca oricare alta materiale pentru media generală. Deci dacă nu rămâi "corigenta" la purtare (ceea ce ar însemna sub 6?), poti da bacul. Baftă!