| Legos a întrebat:

Buna! Stiti cumva daca un profesor te poate lasa cu media neincheiata chiar daca tu ai sufieciente note si daca e legal sa faca asta? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca notele alea nu scot media 5, te poate lasa corijent si atunci nu ti se incheie media anuala, pana nu iei nota de trecere a corijentei.
Bineinteles ca este perfect legal sa te lase si repetent daca nu-ti iei corijenta sau nu te prezinti la examan si nu ti se incheie situatia scolara.

| gabicoo a răspuns:

Dacă ai absențe multe poți fi lăsat neîncheiat cu toate că ai numărul minim de note!

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă ai note suficiente trebuie sa iti închidă media.

| Catalin77945 a răspuns:

Doar daca ai o groaza de absente la materia aia in rest nu

| Mivelyn a răspuns:

Am trecut si eu in liceu cu o asemenea problema, eu am rezolvat-o cu dirigintele de fata.