| EllaM94 a întrebat:

Bună știu că întrebare mea poate fi bizara dar... Am absolvit acum ceva timp un liceu, profil tehnic. Și din păcate un am promovat Bacul. Sunt conștientă ca la matematică nu am șanse, nu se prinde de mine. Acum vine intrebarea ciudata, știți cumva daca se poate da o echivalenta pentru a putea da Bacul la uman? Sau in cel mai rău caz pot face din nou liceul pe un profil uman chiar dacă practic am terminat liceul? Pare o nebunie ca vreau sa repet dar visele și planurile mele depind de promovarea Bacului.

Nu vreau răspunsuri fictive dacă nu știți mai bine nu îmi mai irosiți timpul să citesc teorii ale conspirațiilor. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dai bacul la ce profil ai absvolvit, nu altceva. In loc s aintrebi asta mai bine ai cauta un profesor, n-ai mai pierde timpul si ai incepe s afaci pregatire si sa lucrezi suplimentar la matematica.

| AFR81 a răspuns:

Din pacate nu ai posibilitatea asta, nu poti da BAC-ul la alta materie pentru a scapa de matematica si nici nu te poti transfera/ inscrie la un alt profil. La matematica am inteles ca ti-e greu, insa la celelalte materii ai promovat? Daca nu, te poti apuca anul asta de invatat pentru a scapa de ele si, de preferat, pentru a lua o nota cat mai mare, iar la anul (sau daca ai capacitatea, chiar anul asta) poti plati un meditator la matematica si poti lucra in plus acasa. Plecand de la zero, eu zic ca in 6 luni poti ajunge la un nivel optim, un nivel care sa-ti permita sa iei macar nota 5. Va fi greu, insa daca vrei sa-ti indeplinesti visele, planurile, idealurile, e nevoie de sacrificii si de munca.

| xCeline a răspuns:

Din pacate liceul o data terminat nu il poti face iarasi... trebuia sa te gandesti la treaba asta de prin clasa a 11-a sa te transferi cumva dar asa nu ai cum. Va trebui sa dai bacul in functie de profilul pe care l-a avut liceul tau. Singura solutie in cazul tau sunt meditatiile. Mult succes cu bacul. happy