| Ionela4677 a întrebat:

Buna, sunt basarabean din Republica Moldova, am avut buletin românesc, dar a expirat. Acum vreau sa aplic la FEEA in România. La moment am pașaport roman, iar la rezidenta scrie Iași. Întrebarea mea e : trebuie sa aplic la facultate ca roman sau ca roman de pretutindeni?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, intreaba la facultate, si cel mai bine fa ti buletin ca daca stai ilegal te aresteaza.

| Ionela4677 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu nu stau in România, cum as putea sa stau ilegal?

| Brizbriz a răspuns:

Buletin de Romania inseamna pur si simplu ca ai cetatenia, deci, poti sa mergi si sa ti-l refaci, chiar daca a expirat

iar la facultate poti sa aplici ca ce vrei... nu cred ca au limitari d'astea (sunt o tona de studenti din strainezia), insa as da telefon la secretariat si as intreba ce e mai bine, daca e la buget pot fi niste avantaje daca aplici ca roman

| Țoglă a răspuns:

Ca român de pretutindeni.