| cafeacuzahar10 a întrebat:

Sunt clasa a 10-a la profil de matematica-informatica si vreau ca in a 11-a sa ma transfer in liceul administrativ "Victor Slavescu", Ploiesti la profil de turism. Puteti sa-mi spuneti cate ceva despre liceu? Cum se invata: dimineata (de la ce ora) sau dupa-amiaza (de la ce ora)?, Uniforma trebuie purtata in fiecare zi?, Ar fi bine sa ma duc la profilul acesta? Orice detaliu im poate fi de folos.Multumesc :*

1 răspuns:
| Xtasy_Marshal_1992 a răspuns:

Se stie de ceva vreme ca liceu adiminstrativ este destul de bun, nu am din pacate nici o informatie despre orarul acestora. Cat despre transfer acu depinde si de tine... daca ramai pe mate-info vei iesi cu diploma de programator deci viitorul tau va fi in fata unui calculator (easy job), daca vrei sa te duci la turism trebuie sa inveti economie, geografie si alte materii legate de turism, iar starea in care se afla turismul romanesc este deplorabila. Te sfatuiesc sa ramai la mate-info. Acu depinde si de ce vrei tu sa devii!