| Kaaatyyy a întrebat:

Buna sunt clasa a 6-a si nu prea imi pot organiza timpul de invatatcrying

Am tezele, de predat referatul la Padurea spanzuratilor(Intai s-o termin, ne-a dat-o profa pana pe 14 si referatul, nu vreau sa-l copii de pe net...pentru ca nu m-as simti binecrying)Luni am test la istorie.Nu ma des curc la istorie, pentru ca profesorul este foooarte dur si ne da teste din 5 lectii, miercuri ma asculta la geografie, dau test la biologie si la fizica apoi la franceza, nici acolo nu ma descurc prea bine, apoi predau proiectul la Tehnologie. Apoi am teza la romana...pe 13.

Adevarata problema e ca nu am timp de invatat, dimineata scriu compuneri, desenez si citesc. Iar seara imi scriu temele, imi mai ajut mama, si mai stau cu o fata, care ma cam distrage oarecum de invatat. Dar e cea mai buna prietena a meahappy

Nu pot face nimic in Weekend pentru ca sambata am cursuri de matematica, iar duminica imi scriu, si imi invat la istorie, si imi fac proiectul, si mai si citesc.

Ce sa fac sa am mai mult timp?

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Ca sa ai mai mult timp, renunti la unele hobby-uri.
De ex. scrisul compunerilor, desenatul si cititul. Sau daca nu poti renunta, poti sa le mai raresti.

3 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

GiuliiSoaţaLuiGabiii@ Cursurile de matematica o epuizeaza psihic.

| PerfectlyImperfect a răspuns:

Renunţă la unele hobby-uri. Dacă ai chiar atât de multe teme,alegeţi o zi (de ex. vineri) în care tragi la greu,adică îţi faci toate temele, astfel Sâmbătă şi Duminică să poţi ieşi şi tu.
Şi apropo de cursuri, chiar toată ziua de Sâmbătă îţi ocupă?
Easy. happy

| Almássy a răspuns:

Eu odata am avut problema asta si am renuntat pentru o zi la invata (30 min temele) si am citit intr-o zi baltagul, apoi am invatat la istorie ( aveam test din 11 lectii sad ) si am luat 100 puncte iar la tehnologie 9, 50 asa am facut eu, acum daca poti citi atat de repede caci padurea spanzuratilor e lunga de aproape 300 pagini, mie mi-a luat 4 zile sa o termin iar eu citesc foarte repede