| MiiMii a întrebat:

sunt clasa a 8-a si incurand va trebuii sa ma decid la ce liceu as vrea sa merg. Avand in vedere ca eu cand eram mica am copilarit vreo 8 ani intr-un hotel...imi place foarte mult partea asta de turism.economie. Ma gandeam sa ma duc la Xenopol, si as vrea sa stiu ce as iesi daca urmez profilul economic si ce as iesi daca as urma profilul de alimentatie si turism. Multumesc :-s

Răspuns Câştigător
| AlexaS a răspuns:

Pai poti sa devi ghid turistic bine ca presupun ca nu te opresti aici si vei urma o facultate ei bine daca te decizi sa urmezi facultatea de limbi straine e cam ca liceul la turism poti sa iesi ghid, translator si daca dai acum la liceu economic si urmezi dupa o facultate la fel poti deveni contabil
Marketing
Administrarea afacerilor
Economia comertului, turismului si serviciilor

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te duci la economico-turism (la orice liceu din tara)