| Elena_Laura_1990 a întrebat:

Buna,sunt clasa a 8 a si ma gandesc sa ma duc la liceu la Ploiesti la Alexandru Ioan Cuza(daca intru) pe profilul filologie engleza.Eu stau destul de departe de liceu asa ca as vrea sa stau la camin.Imi puteti spune cum este acolo(la camin),cei de la Cuza, cum este colectivul?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca la camin, naspa!
Stai in camera cu mai multe fete, ti se fura din haine, din mancare, din lucruri, ti se foloseste machiajul si incaltamintea, nu poti sa inveti cand altele au chef de cantat sau vorbit, samd.
Nu are importanta ce colective exista acolo, ca tu nu vei pica in clasa sau in dormitor cu fete mai mari, ci cu fete noi, ca si tine, din acelasi an scolar.

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meu este, sa faci naveta, indiferent cat de departe esti, ca-i mult mai bine sa stai singura acasa, la mama si tata, nu la camin.