| Giulia000 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si nu stiu unde sa ma duc. Vreau la Pedagogic sau la Mihai Eminescu -profil filologie. Imi puteti spune la ce se da bac, teze si orarul?
P.S.: Mai departe doresc sa ma duc la Facultatea de Psihologie sau de Jurnalism. Sunt din Iasi. Daca sunteti la unul dintre aceste licee vreau sa va aud (citesc, ca de auzit nu pot happy ) parerile.
***Funda!
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| VibeTrix a răspuns:

Hei! happy Si eu vreau sa Mihai Eminescu. Eu nu ti-as sugera filologie, dar daca iti place mult limba romana o poti face. Eu voiam si cred ca vreau la bio-chimie. Am inteles ca sunt 1-2 ore pe saptamana de matematica, 3-4 ore de romana/saptamana, biologie cam 2 ore cred... cam astea sunt mai importante zic eu+ca n-am pus chimie, fizica. eu ti-am zis pentru bio-chimie deoarece seamana cu filologia. (ma refer la orar). Dar te poti uita pe google si iti da multe rezultate.