| GrEeNHeArT a întrebat:

sunt clasa a 8 a si vreau sa dau liceul barbu am media 9 pana acum si as vrea sa merg pe profil stiinte sociale sau stiinte ale naturii imi puteti spune ce materii se fac la acest liceu si la profilele pe care le-am spus? dau >funda:winkingwinking

Răspuns Câştigător
| Kitty a răspuns:

La stiinte sociale se fac: 4h romana, 2logica, 2 geo, 2 ist, 2fr, 2 sau 3 engleza, 2 fizica, 2 mate, 1 chimie, 1 biologie, 1 latina plus altele mai putin importante. La stiinte ale naturii 5h mate, 4h romana, 1 ist, 1 geogra, 2 engl, 2 fr, 3 fizica, 2 chimie, 2 biologie + altele. Sa stii ca la stiinte ale naturii e mult mai greu, dar daca iti plac fizica, matematica, chimia si biologia opteaza pentru asta.

2 răspunsuri:
| andreeamitoi a răspuns:

Buna! Eu sunt eleva la acest liceu. Deoarece este teoretic eu sunt clasa a VI-a dar oricum, sa-ti spun ce materii se predau: matematica, romana fizica, chimie, biologie, istorie, geografie, informatica, limbi straine (dintre care si latina, germana, spaniola, franceza), ed. muzicala, ed. fizica. Acest liceu are in vedere materiile principale, dar, veti lucra inspecial materiile de stiinte ( biologie, chimie fizica, matematica) caci la barbu se pune accent pe stiinte. De asemenea veti da teza la biologie. Sper sa intri la acest liceu, eu ti-l recomand. Majoritatea profesorilor sunt okay si nici elevii nu sunt fitosi. Media de trecere este 8. 50.

Bye!

| Ramona1 a răspuns:

Eu sunt acum clasa a 9-a la profil stiinte ale naturii
si fac 4 ore de mate
3 de fizica
2 de chimie
2 de biologie
1 de informatica
2 de tic:*
Daca iti place matematica si te descurci pe profil real, poti da la stiinte ale naturii, daca nu, mergi pe uman, la stiinte sociale si filo.