| aquariusqueen a întrebat:

sunt clasa a IX-a la un profil tehnic, anume Industrie textilă/design. Doresc să mă transfer la filologie din sem al II- lea dar nu știu dacă voi putea din cauza practicii. Dacă nu pot, o să mă transfer într-a X. Întrebarea mea e următoarea, la ce dau diferențe? Dau vreo probă orală? Și dacă ați mai putea să mă ajutați cu niște modele de teste pentru diferențe ar fi perfect. Cel mai bun răspuns care mă poate ajuta, va primii fundița.

6 răspunsuri:
| Neagu_Ionut_1996 a răspuns:

Te poti muta, si eu am facut ceva asemanator, tot de la profil tehnic la uman si nu iti face griji ca nu e greu...noua ni s-a zis sa citim din carte de latina pentru clasa a IX-a, eu nici macar nu am deschis-0 si tot am intrat. Sper sa intelegi ceva dar ideea e ca daca nu sunt profesori idioti intrii oricum

| aquariusqueen explică (pentru Neagu_Ionut_1996):

Ce medie ai avut?

| aquariusqueen explică (pentru Neagu_Ionut_1996):

Trebuia să faci practica în vară? și te-ai putut transfera în semestrul 2, sau cum?

| Neagu_Ionut_1996 a răspuns (pentru aquariusqueen):

Diferentele se dau la materiile pe care nu le-ai facut la tehnic si le faci la filologie gen latina, desen(eu nu am facut desen, nu stiu tu) muzica.si ele se dau pe la sfarsitul lui august sau inceputul lui septembrie si da trebuie sa ai media egala sau mai mare cu a copilului care are media mai mica la sf clasei a IX-a sau ceva de genu'.Eu am avut-o 8.84 si minimul era 8.57 parca.

| NeculaAlin a răspuns:

Diferențele o sa le dai la materiile pe care tu nu le faci la profilul tău. Nu-s așa grele+ca nu cred ca ți le da din prima zi, te lasă vreo săptămână să te acomodezi. Succes.

| aquariusqueen explică (pentru NeculaAlin):

Fac româna și engleza la profilul acesta, și dau teză la română. mai dau diferență la astea două?