| saranastasie a întrebat:

Sunt clasa a7a si deja am inceput sa ma gandesc la capitolul liceu....Am medie de intrare la orice profil doresc, numai ca nu stiu ce sa aleg dintre mate-info si stiintele naturii.Eu sunt genul careia ii place matematica, chimia,fizica,engleza, biologie (in mod special ) si romana (oarecum).Eu dupa liceu, vreau sa urmez FACULTATEA DE MEDICINA. Ce profil ati zice ca este cel mai bun?

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Eu sunt de parere ca mate-info ar fi alegerea mai buna, pentru ca acolo sunt in general cei mai buni elevi, si sunt repartizati cei mai buni profesori, si daca vrei sa dai la facultatea de medicina dupa, nici o problema. Te sfatuiesc sa te gandesti bine, pentru ca in 5 ani cat mai ai pana termini liceul, iti poti schimba parerea despre facultatea pe care vrei sa o urmezi. Succes! happy

4 răspunsuri:
| byby34 a răspuns:

Aceeași problemă am si eu.
Dacă iti place matematica si crezi ca-i faci fata da la mate-info.Este mai binela Mate-info deoarece ai mai multe posibilitati dupa liceu.

| Siraxta a răspuns:

Mai bine bio-chimie, pentru ca se pune clar accent pe bio si chimie si de obicei copiii care vor medicina merg acolo.

| denissemrr a răspuns:

Hei, si eu sunt a 7a, si eu optez pentru bio- chimie, am o verisoara care a facut profilul asta si acum face parfumuri pentru channel, dar daca tu vrei facultatea de medicina e ok si asa. eu doar zic sa alegi bio-chimie! happy bafta! :**

| LallyLoV a răspuns:

Bio-chimie