| saranastasie a întrebat:

Sunt clasa a7a si vreau sa merg la olimpiada de limba si literatura romana. Profesoara mea este foarte pretentioasa si a zis ca nu ne trimite daca ea nu crede ca o sa trecem chiar si de judeteana. As vrea ca in aceasta vacanta sa na pregatesc. As dori sa imi dati niste titluri de carti din care as putea lucra pentru olimpiada si site-uri cu subiecte date in anii anteriori. Fundita!

1 răspuns:
| anonimulcuraspunsuri a răspuns:

Buna! Si eu am fost la olimpliada in clasa a 7a si nu este asa de greu. Subiectul care conteaza cel mai mult este cel cu compunerea imaginativa, unde nu ai de unde sa inveti ci sa ai norocul sa fii inspirat. Poti sa te uiti in diferite carti pentru figuri de stil. Mai este un subiect cu apartenenta la genul liric sau epic sau la un mod de expunere. Rareori s-a dat ''mesajul textului''. Caracterisiticile sr trebui sa le stii de la clasa sau poti sa dai pe internet ca le gasesti numaidecathappy. SUCCES si te rog daca ti-am fost de ajutor funda?