| Uiii a întrebat:

Buna
Sunt clasa a8a și încă nu știu ce profil sa aleg puteți sa îmi dați informați despre următoarele profile și sa îmi spuneți părerea voastră despre ele?
Profilele sunt : turism și alimentație ( tehnician în turism), economic, comerț, mate-info și științe ale naturi
Dau funda!
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| ElSueno a răspuns:

Depinde ce-ti place si tie. La mate info te duci daca iti place matematica sau informatica, de asemenea si la economie se face mate. Turism si Alimentatie e destul de ok, se fac ore normale iar din cate am inteles in clasa a 10-a va trebui sa alegi intre Turism sau Alimentatie. Daca alegi Alimentatie poti sa lucrezi in Supermarket-uri, Restaurante etc, daca alegi Turism poti sa lucrezi intr-un hotel, gen sa fi receptionista. Daca faci facultate poti sa devi chiar si ghid turistic. Stiinte ale Naturii eu unul nu ti-as recomanda daca nu vrei sa dai la medicina dupa terminarea liceului, vei face Chimie, Biologie si Matematica. Si eu sunt tot clasa a 8-a si voi merge la Productie Media, ma voi ocupa de editarea pozelor, creearea de reclame etc. Deci ai putea lua in considerare si acest profil.

Succes!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dontaskme2004 a răspuns:

Mate-info e cel mai bun din toate punctele de vedere!