| anonim_4396 a întrebat:

Buna,sunt clasa a8a și vreau să dau la Facultatea de Științe Ale Educației la pedagogia învățământului primar și preșcolar.Nu pot să dau la un liceu pedagogic pentru că nu este așa ceva în apropierea mea.Voi da la un liceu teoretic, întrebarea mea este pe ce profil ar fi bine să dau uman sau real?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Am mai zis și la intrebarea similară a ta: Nu contează chiar de loc liceul și specializarea - oricum o iei de la 0 la facultă

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Știu,dar nu prea am înțeles, m-am gândit că și meseria de învățătoare presupune puțină matematică, și să nu îmi fie puțin greu pentru că la liceu eu vreau să dau la uman

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai dreptate, "presupune puțină matematică" deci nu multă

| Raducons a răspuns:

Poti sa dai la orice profil, nu conteaza, dar de preferat sa fie liceu teoretic cred ca ti-am mai zis.La facultate nu se incepe nimic de la zero, asta trebuie sa tii minte.

| sierra1 a răspuns (pentru Raducons):

Am ințeles: ai bătut șaua. Totuși se incepe de la zero - unde zero e nivelul mediu pentru orice absolvent de liceu, indiferent de specializarea sa, deci pentru intrebătorul nostru nu contrează că-i de la uman/real: face totul de la inceput (zero)