| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a, am numai 9 si 10, media generala 9.50 si voi opta pentru liceul de top din Oradea, Gojdu mate-info si am inteles ca din liceu si am vrut si m-am interesat am auzit ca este ceva numit schimb de cunostinte si mereu am vrut. Adica un elev din alta tara vine la scoala mea pentru 2 saptamani si eu merg in locul lui, imi trebuie engleza? Ce trebuie sa fac ca sa merg, la cine sa apelez, cat costa, ce optiuni am? Am vazut pe net multe formulare dar nu inteleg nimic. Daca poate cineva sa ma lumineze dau funda.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Daca poate cineva sa ma lumineze" - se pare că e un proiect intre școala aceea și alta din altă parte. Poate de când cu virușii ăștia, n-o mai fi nimic. Așteaptă să intri, intrebi pe viitoarea dirigintă detaliile (dacă schimbul e cu Ungaria nu-ți mai trebuie englezește, corect?)