| Alexandra_Bianca_2001_cICC a întrebat:

Sunt eleva in clasa a 11a. Vreau sa devin psiholog criminalist, dar nu stiu exact ce studii trebuie sa urmez.Este posibil sa fac facultatea de psihologie si apoi sa fac master in psihologie judicara la faculatea de psihologie din Bucuresti? Sau acest master in psihologie judicara trebuie sa il fac neaparta la Cluj la UBB? Imi poate explica cineva cum trebuie sa procedez? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| PetruPetruPetru a răspuns:

In cadrul Facultatii de Psihologie exista si cursuri despre psi criminalistica dar pentru ceea ce vrei tu trebuie master in criminalistica in cadrul facultatilor de drept din cate stiu eu.
Presupun ca faci intai facultatea de psihologie. Iti dai licenta in psi criminalistica si apoi te inscrii la master la criminalistica.