| Anastazia1a a întrebat:

Sunt eleva in clasa a 12a, profil mate-info si nu ma pot decide la ce facultate sa merg la anul. Imi place matematica si tot ce tine de logica, as vrea sa lucrez cu copii. Parintii m-au sfatuit medicina inca din clasa a 9a si fiindca tot mi-au spus nu stiu daca as dori sa fac aceasta facultate fiindca vreau eu sau ei. O alta optiune la care m-am gandit a fost facultatea de mate-info, insa nu mai sunt sigura de asta, fiindca nu stiu daca sunt destul de desteapta (sunt prima in clasa, pana acum chiar si sefa de promotie, dar am impresia ca acolo nu m-as descurca chiar atat de bine). Daca ar fi dupa mine as incerca fiecare meserie, ma pot inchipui sa lucrez in toate domeniile. Aveti vreun sfat?

1 răspuns:
| StrongHeart a răspuns:

Ai putea sa incerci sa te faci profesoara de matematica.E nevoie mare de oameni in domeniul educatiei.