| Mi16 a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani si am terminat clasa a 7a, ce sa citesc sa imi placa si sa imi fie de folos? Funda si voturi tuturor ce parere aveti despre 'contele de monte cristo', am 3 volume, in total cam 1200 pag. Se merita sa citesc atata?

Răspuns Câştigător
| adddaa a răspuns:

Buna! Ti-as recomanda „Romanul adolescentului miop" de Mircea Eliade, „Corigent la limba romana" de Ion Minulescu (eu in a7a si in a8a am intalnit multe fragmente din operele acestea si sunt si foarte placute la lectura) si ce mi-a mai placut foarte mult este „Elevul dima dintr-a7a" de Mihail Drumes. Spor la citit! :*

4 răspunsuri:
| CristinasiVlad a răspuns:

Buna, cartea lucrurilor pierdute happy
funda /

| Kitty3D a răspuns:

Popa Tanda
Baltagul
O scrisoare pierduta
Acestea o sa le ai de citit in clasa a 8 a si nu sunt nici lungi.Eu nu sunt o adepta a cititului si sincera sa fiu cand le-am citit mi-au placut. Funda :*?

| 6081997 a răspuns:

Eu iti spun: categoric DA, si eu trec in clasa a 8-a si le-am citit vacanta asta. Chiar daca e mult, mie mi-au placut enorm de mult!

| FataCuOchiVerzi_8367 a răspuns:

Baltagul, o scrisoare pierduta, Popa tanda. O sa iti fie de folos in clasa a 8a.