| RolandMRD18 a întrebat:

Bună.
Sunt in clasa a 12-a si vreau sa merg la o facultate de economie. Problema mea este engleză, nu sunt prea bun.Mi-e frică de sesiune, oare ar fi imposibil să iau un 5? Cât de greu e engleza la o astfel de facultate?

1 răspuns:
| AuricaMircica155 a răspuns:

Buna! Sunt la Ase. Primul an.
Nu stiu engleza absolut deloc si totusi am luat 5 in sesiune. Important este sa scrii ceva sa nu dai foaia goala.
Sunt alte materii la care trebuie sa te ingrijorezi. De exemplu matematica si microeconomie, care iti vor sa mari batai de cap. Eu zic sa te reprofilezi. Economisti "ies" multi, insa putini profeseaza.