| Ondreovici_Patrick_2003 a întrebat:

Buna, sunt in clasa a - 8 si voi sustine examenul national.Am niste probleme la matematica mai exact la geometrie.La algebra ma descurc, am facut azi un model si am facut 73 de puncte la partea a 3 adica la geometrie nu am facut multe.Imi puteti spune de unde sa invat la geometrie, sa ma pregatesc pentru examen?

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Sunt ogramada de informatii si lectii pe internet. Daca nu le intelegi, ai nevoie de meditatii (pregatire) cu profesorul tau sau orice alt profesor. Trebuie sa vorbesti cu parintii tai si sa le spui ca ai nevoie de ajutor, adica ai nevoie de cateva sedinte de pregatire.
Succes!

| MagicOneT a răspuns:

Partea de geometrie face diferenta.

Poti sa exersezi... variante si bareme pentru a te verifica, asta dupa ce stapanesti bine toate formulele.